Obama na nowej płycie Coldplay

W wywiadzie z Ryanem Seacrestem na antenie radia Kiss FM, Chris Martin ujawnił, że na najnowszej płycie zespołu Coldplay będzie można usłyszeć Prezydenta USA – Baracka Obamę, śpiewającego „Amazing Grace”.
Oryginalnie Obama wykonał tę piosenkę jako hołd ku czci ofiarom masakry w Kościele w Charleston z 2008 roku.
Zdecydowaliśmy się na umieszczenie tego fragmentu ze względu na jego historyczną wagę – tłumaczy lider Coldplay Chris Martin. Senator Pinkcney padł ofiarą zamachowca, który zastrzelił kilku wiernych w kościele Baptystów w Charleston w Południowej Karolinie.
Nie od dziś wiadomo, że Barack Obama jest fanem zespołu, a usłyszymy go w utworze “Kaleidoscope”:
oryginał:
Kolejnym dodatkiem do albumu A Head Full Of Dreams będzie wiersz „The Guest” który wyszedł spod pióra Rumiego w XIII wieku. Chris Martin przyznał, że jest to jedna z jego najświeższych inspiracji.
Kolejna ekscytująca informacja: również podczas wywiadu z Seacrestem, Chris podzielił się informacją na temat długości każdej z piosenek zawartych na nadchodzącym albumie.
Tutaj zobaczycie zapis całego wywiadu:
źródło coldplaying.com cmg.pl
tłumaczenie luna